infovidyo

Bilginin vidyo'lu hali

Dijital dünyada hızlı tüketilen ve akıllar kazınan içerik türleri artık daha çok ilgi görüyor. Bunun en büyük iki örneği infografikler ve videolar. Hem görsel hem de bilgi odaklı bu içerik türleri internet kullanıcısının ihtiyaç duyduğu pratikliği ve sadeliği onlara sunabiliyor. Bu bağlamda yayın hayatına başlayan infovidyo.com sizleri ürettiği video infografikler başbaşa bırakıyor.

Bilginin vidyolu hali sloganıyla 1 Ekim’de açılan infovidyo.com, Türkiye’nin ilk video infografik içerik sitesi olma özelliğini taşıyor. Mivima video ajansı tarafından projelendirilen site beta sürümünde, ziyaretçilerini kendi ürettiği ve Türkiye’den ve Dünyadan örnekleri araştırarak sunduğu video inforafiklerle karşılıyor. Sitenin koordinatörlüğünü ve video editörlüğünü Tugay Güntekin yaparken editör ve araştırma ekibinde 3 kişi bulunuyor.

Vidyolu Bilgi Arşivi

Günlük yaşamdan internete, sosyal medyadan sağlığa, ekonomiden eğitime 10 farklı kategoride içerik sunan infovidyo.com, gündemi de yakından takip ederek ziyaretçilerine aylık önemli gazete manşetlerini videolaştırıyor. “Vidyolu Bilgi Arşivi” olma hedefi taşıyan site sadece video infografik üretimi yapıyor. Ürettikleri içeriğin animasyon olmadığını, maksimum bir buçuk dakikayla bilgi elçiliği yaptıklarını belirten Tugay Güntekin, site hedeflerinin 2015’te agresifleşeceğini vurguluyor.

Markalar için Yeni Bir Çözüm Ortağı

İnfovidyo.com’un bir süre daha beta sürümünde kalacağını belirten Tugay Güntekin, “Türkiye’de sadece video infografik üreten bir içerik sitesi olarak ilk hedefimiz bu deneyimi ziyaretçilerimize de yaşatmak. Ayrıca proje kapsamında markalar için de çözümlerimiz bulunuyor. İçerik sitesi kimliğinin yanında sunduğumuz video infografik hizmetleriyle markaların bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılamak ve infovidyo.com’u bir üretim platformu haline getirmek istiyoruz.” diyerek hedeflerini dile getirdi.

İlginizi çekebilecek diğer girişimler