EOdev.com

Öğrencilerin birbirlerine ev ödevleri hakkında sorular sordukları, birbirlerine yardımcı oldukları,“gamification” metodu ile keyifli ve rekabet içerisinde kendilerine yer buldukları, coğrafik sınırların kaldırıldığı bir sosyal eğitim portalıdır.

 

Brainly.com Sosyal Öğrenim Ağları'nın bir üyesi olarak Türkiye içerisinde hizmet sağlayan Eodev.com, öğrencilerin birbirlerine ev ödevleri hakkında sorular sordukları, birbirlerine yardımcı oldukları, iletişim kurarak yeni arkadaşlıklar edindikleri, “gamification” metodu ile keyifli ve rekabet içerisinde kendilerine yer buldukları, coğrafik sınırların kaldırıldığı bir sosyal eğitim portalıdır. 1 Eylül 2012 tarihinde Türkiye'de resmi olarak hizmete girmiş olan bu ücretsiz portal kısa zaman zarfında öğrenciler, öğretmenler ve aileler tarafından kazandığı popülerliğin yanında aynı zamanda onların takdirlerini de kazanmıştır.

Sistem içerisinde soru sormak ve cevaplamak için sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Bu ücretsiz üyelikten sonra sistem otomatik olarak 300 puan size vermektedir ve bu puanlarınızın karşılığında sorular sorabilirsiniz. Peki ya puanlarınız biterse? Puan kazanmak için diğer kullanıcıların sormuş olduğu soruları cevaplamak gerekmektedir. Ama hızlı ve en iyi cevap için yarışmak zorundasınızdır. Zira bir soruya en fazla iki yanıt verilebilmektedir. Portal içerisinde bugüne kadar 600 bin soru sorulmuş ve bu sorulara karşı 1 milyon cevap verilmiştir. Servis toplamda 7 milyondan fazla farklı kullanıcıya hizmet sağlamıştır.

Eodev.com portalı teknolojik gelişmeler karşısında da kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için IOS ve Android işletim sistemleri içerisinde ücretsiz uygulamalarını geliştirmiştir. Ocak 2013 itibariyle ilk olarak Eodev IOS uygulaması kendisini AppleStore içerisinde bulmuştur. Mart 2013 itibariyle de Eodev Android uygulaması Google Play içerisinde yer almıştır. Eodev IOS uygulaması Nisan ayında Türkiye'de en iyi eğitim uygulaması olarak birinci sıraya yükselmiştir. Toplamda uygulamalar 20 bin civarında indirilmiştir. Mobil uygulamalar sayesinde soruları olan öğrenciler bilgisayara bağlı kalmaksızın istedikleri ve diledikleri anda sorularını sorabilir, arkadaşlarıyla iletişim kurabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirler.

İlginizi çekebilecek diğer girişimler